welcome

Halı bakımı, evcil hayvan beslenen evlerde önem verilmesi gereken bir konudur.

Hayvan beslemek ne kadar keyifli bir iş olsa da, hijyen ile ilgili birçok sorunu da beraberinde getirir. Hayvan beslenen evlerde halıları temiz ve hijyenik tutmak zor olabilir. Özellikle kedi, köpek gibi tüy döken hayvanlar halıların kısa sürede kirlenmesine sebep olabilmektedir. Ancak gerek beslenen hayvanların gerekse hanede yaşayan kişilerin sağlığı için halı yıkama işleminin sıklıkla yapılması gerekir. Hatta, hayvan beslenen evlerde halı temizliği, diğerlerinden çok daha zaruridir.

Evcil Hayvan Tüylerinin Halıdan Temizlenmesi

Kedi ve köpekler, belli mevsimlerde yoğun biçimde tüy dökerler. Ancak bunun dışında, evcil hayvan beslerken sürekli olarak dökülen tüylere karşı da önlem almak gerekir. Nitekim bu tüyler solunum yollarından girdiğinde vücutta kist oluşumuna dâhi sebep olabilmektedir. Özellikle bebek ve çocuk yaşayan evlerde hayvan besleniyorsa, bu tür durumlara karşı önlem almak ve nihayetinde tüylerin halıdan temizlenmesini sağlamak zaruridir.

Hayvan İdrarı ve Kusmuğunun Halıdan Çıkarılması

Hayvanların halı üzerine idrar yapması veya kusması sık görülen bir durumdur. Böyle bir durum görüldüğünde, temizliğin derhal yapılması gerekir. Aksi takdirde, halının derinliklerine işleyen maddenin çıkarılması mümkün olmayacaktır. Bu maddeler, halıya doğal olarak zarar vereceği gibi, ev akarları gibi parazitlerin gelişmesine ve halıya her basıldığında sağlığı tehdit edecek bir toz ve parazit yayılımının görülmesine sebep olackatır.

Elbette, bu tür durumlarla karşılaşmamak için her şeyden önce hayvanlara tuvalet eğitimi vermek gerekir. Ancak gerçekleştiğinde yapılması gereken, halıları profesyonel bir halı yıkama firmasına emanet etmektir. Nitekim idrar, kusmuk gibi lekeleri halıdan temizlemek için, dezenfeksiyon özelliğine sahip ve gözeneklerin diplerine sirayet edebilen makinaların kullanılması gerekir. Dolayısıyla, evcil hayvan besliyorsanız, halılarınızı düzenli olarak yıkatmanız faydalı olacaktır.

Halıları Kime Temizletmeliyim?

Evcil hayvanlardan kaynaklanan tüy ve lekeleri halıdan temizlemek için tek yapmanız gereken Bursa bölgesinde hizmet veren Safir Halı Yıkama firmasıyla iletişime geçmek. Safir Halı Yıkama, en zor lekeleri dâhi temizleyebilen yüksek teknolojik ekipmanla ve profesyonel bir personel kadrosuyla hizmet veriyor. Adresinizden aldığımız halıları idrar, dışkı, kusmuk, tüy gibi etkenlerden tamamen temizleyerek, hijyenik bir biçimde teslim ediyoruz.

 

Hizmetlerimiz için biz ulaşın

İletişim