welcome

Halı böcekleri ve ev akarları, insan sağlığı için tehdit oluşturur. İyi bir halı yıkama hizmeti alarak bu zararlı canlılara karşı önlem alabilirsiniz.

Halı kullanımı, sağlık açısından birçok avantaja sahip olmakla birlikte, yeterince iyi temizlenmeyen halılar hane halkının sağlığı için bir tehdit hâline gelebilir. Halıların gözenekli yapısı, böceklerin barınması ve üremesi için oldukça uygundur. Halının içinde gözle görülmeyecek kadar küçük böcekler ve ev akarları bulunabilir. Bunların temizlenmesi ve hane içinde sağlıklı bir ortam oluşturulması için kaliteli bir firma tarafından verilen ilaçlı halı yıkama hizmetinden yararlanmak gerekir.

Halılarda Neden Böcek Olur?

Bilindiği gibi, halı hangi malzemeden imal edilmiş olursa olsun, tozu ve kiri barındırabilen bir yapıdadır. Doğal olarak, bu gözeneklerde biriken toz ve kir, böcekler için yaşam ve beslenme kaynağı olacaktır. Örnek vermek gerekirse, ev akarlarının genellikle halılarda yaşadığı bilinmektedir. Bunun dışında, böceklerin halılara larva bırakmaları da sık görünen bir durumdur.

Halılardaki Böceklerden Nasıl Kurtulabilirsiniz?

Evinizdeki böcek popülasyonundan kurtulmanın yolu evi ilaçlamaktan ya da ilaçlama hizmeti almaktan geçer. Ancak bu işlem halılar üzerinde etkili olmayabilir. Böcek ilaçlama firmaları, ilaç dezenfeksiyonu için hizmet vermezler. Ayrıca, böcek ölülerinin halılarda olması da büyük bir problem yaratacaktır. Dolayısıyla, evi ve halıları temizlemek böceklerle mücadele için gereklidir. Ancak halıları böceklerden tamamen arındırmak için halı dezenfeksiyonu yapmak gerekir.

Tüm bunlarla birlikte, dezenfeksiyonun ev ortamında yapılamayacağını belirtmekte fayda var. Kullanılan ilaçların ve temizlik malzemelerinin halının gözeneklerine işlemesi için, ilaçlı yıkama işleminin uygulanması gerekir. Standart böcek ilaçlama malzemelerinin halının üzerine uygulanması, hiçbir zaman istenen sonucu vermeyecektir.

Halıların böceklerden, böcek kalıntılarından temizlenmesi için, yıkama esnasında ilaçlanması gerekir. Bu da ancak profesyonel bir halı yıkama hizmetiyle mümkündür. Bursa Safir halı yıkama firmasına ulaşarak, halılarınızı böcek istilasından koruyabilir, ev akarları başta olmak üzere böceklere karşı korumaya alabilirsiniz.

Safir Halı Yıkama, halıların tamamen dezenfekte edilmesini sağlayan ekipmanlarla hizmet veriyor. Halılarınızı böceklerden, parazitlerden, kirlerden ve lekelerden arındırmak için tek yapmanız gereken firmayla iletişime geçmek ve halı ilaçlama hizmetinden yararlanmak. Halılarınız temizlenmekle kalmayacak, böcek ve parazit oluşumu uzun süre engellenecektir. Evinizde hijyen yaratmak için Safir Halı Yıkama yanınızda.

 

Hizmetlerimiz için biz ulaşın

İletişim