welcome

Halılarda nasıl hijyen sağlanır?

Halı, zeminden gelen soğuğu engellemek ve evin dekorasyonunu tamamlamak için önemli bir unsur. Diğer yandan, halı hangi malzemeden üretilmiş olursa olsun, dikkat edilmediği takdirde bir süre sonra çürüme, küflenme gibi durumlar görülebilir. Halıda biriken toz, kir ve nem, bu tür durumlara yol açabildiği gibi, ortamda bulunan insanların sağlığını tehdit eder. Bu yüzden halı temizliği nasıl olmalı sorusunu detaylı bir biçimde yanıtlandırmakta fayda var.

Halıdaki Kirler Nasıl Temizlenir?

Yüzeyin temiz görünmesi, halının temiz olduğu anlamına gelmez. Çünkü kirler, halının dokusundaki gözeneklerin diplerinde birikir. Bu birikim, halıya zarar vereceği gibi, her basıldığında havaya yayılır ve solunduğu takdirde ciddi hastalıklara yol açar. Dolayısıyla iyi bir halı temizliği için yüzeydeki lekelerin çıkarılması değil, gözeneklerin temizlenmesi gerekir. Bu da ancak profesyonel bir firma tarafından verilen halı temizleme hizmeti ile mümkündür.

Halıları Evde Temizlemek Mümkün Müdür?

Halı şampuanı olarak bilinen ürünler, çoğunlukla gözeneklere tesir etmez ve buradaki kirleri temizlemez. Bu ürünler, yüzeyin temiz bir görünüm kazanmasına yardımcı olur ancak bu hijyen için yeterli değildir. Söz konusu malzemeleri kullandıktan sonra, halılardan nem ve küf kokusu geldiği sıklıkla görülmektedir. Bunun sebebi, hâlihazırda temizlenmeyen halıların, temizlik için kullanılan suyu çekerek nem olarak hapsetmesidir.

Halıların tam anlamıyla temizlenmesi ve hijyenik hâle getirilmesi için profesyonel halı yıkama hizmeti alınmalıdır. Bu iş için özel olarak üretilmiş makineleri kullanarak, gözeneklerde birikmiş olan kiri temizlemek ve halıları kısa sürede kurutarak kullanılır hâle getirmek mümkün. Hijyene önem veriyorsanız ve gerçek anlamda bir temizlik istiyorsanız, Safir Halı Yıkama firması tarafından verilen hizmetten yararlanabilirsiniz.

Halı Yıkama İçin Neden Profesyonel Yardım Almalıyım?

Belirtildiği gibi, halı şampuanlarıyla veya diğer geleneksel yöntemlerle tam anlamıyla bir temizlik mümkün değil. Halıların gerçek anlamda temizlenebilmesi için özel makinelerin kullanılması gerekiyor. Safir Halı Yıkama firması Bursa halı yıkama hizmetiyle halılarınızın temiz kalmasına yardımcı oluyor. Halılarınızın uzun süre kullanılabilmesi ve evinizde hijyen yaratması için Safir Halı Yıkama’nın nitelikli hizmetinden faydalanabilirsiniz.

 

Hizmetlerimiz için biz ulaşın

İletişim