welcome

Halıdan Leke Çıkarma

Halı, hangi kumaştan yapılırsa yapılsın temizlenmesi zor bir eşyadır. Özellikle üzerine herhangi bir şey döküldüğünde oluşan lekeleri çıkarmak için ciddi bir uğraş gerekir. Çay, kahve ya da yemek döküldüğünde, halının görünümü bozulabileceği gibi, leke yeterince hızlı bir biçimde temizlenmezse halının çürümesine ve küflenmesine sebep olabilir. Böyle bir durumda halıdan nasıl leke çıkarılır sorusunun yanıtını araştırmakta ve temizliği en kısa sürede yapmakta fayda var.

Halıdaki Leke Çıkarılabilir Mi?

Bilindiği gibi, halı elle ya da makinayla dokunarak üretilir. Halı yüzeyi, gözenekli bir yapıdır ve yüzeye bir şey döküldüğünde gözeneklerin alt kısmına kadar sirayet eder. Oluşan leke, yüzeye bakıldığında net bir biçimde görülebilir. Bu lekeyi çıkarmak, eldek imkânlarla zor olacaktır. Her ne kadar halıdaki lekeleri temizlemek mümkün olsa da, yüzeyde temiz bir görünüm yaratmanın yeterli olmadığını belirtmekte fayda var.

Marketlerde satılan halı şampuanlarıyla ya da limonla üzerinden geçilen leke, yok olmuş gibi görünebilir. Ancak böyle yalnızca lekenin yüzeydeki rengi yok edilmiş olur. Malzemeyi halıdan tamamen çıkarmak için ise gözeneklerin dip kısmını yıkamak gerekir. Bu da eldeki malzemelerle mümkün değildir. Dolayısıyla halıdan leke temizlemek için profesyonel bir halı yıkama firmasıyla çalışmanız faydalı olacaktır.

Halı Lekesini Çıkarmak İçin Neden Yardım Almalıyım?

Halılar, ipliklerden dokunarak imal edilir. Yüzeydeki leke eldeki imkânlarla temizlendiğinde, yalnızca dokuma iplerinin uç kısımları temizlenmiş olur. Dokumalar sık olduğu için, özel bir ekipman kullanmadan gözeneklerin diplerini temizlemek mümkün değildir. Diğer yandan, bu lekeler tam anlamıyla temizlenmediğinde halının kokmasına, çürümesine hatta küflenmesine sebep olabilir. Bu yüzden, halıya herhangi bir şey döküldüğünde yalnızca temiz bir görünüm kazandırmak yeterli olmayacaktır.

Halılarınızdaki lekeleri tam anlamıyla temizlemek, dökülen malzemelerin küf ve koku yaratmasını önleyerek hijyen sağlamak için tek yapmanız gereken Bursa Safir Halı Yıkama firmasıyla iletişime geçmek. Safir Halı Yıkama, lekeleri özel bir makina yardımıyla çıkarıyor ve halılarınızın ilk günkü gibi temiz olmasını sağlıyor. Halılarınızın ömrünü uzatacak bir leke temizleme hizmeti almak istiyorsanız tek yapmanız gereken bize ulaşmak.

 

 

Hizmetlerimiz için biz ulaşın

İletişim