welcome

Koltuk Temizliği Neden Önemlidir

Koltuk ve kanepeler, ev dekorasyonunun vazgeçilmez unsurları arasında yer alıyor. Satın aldığınız koltuklar ne kadar kaliteli olursa olsun, uzun süre kullanabilmeniz için belli aralıklarla temizlemenizde fayda var. Nitekim koltuk temizliği yalnızca koltukların uzun süre kullanılabilmesi için değil, hanede yaşayanların sağlığı için de önemli bir konu. Gerçek anlamda bir temizlik için ise profesyonel bir firmadan yardım almanız faydalı olacaktır.

Koltuklar Neden Sürekli Temizlenmelidir?

Koltuk döşemeleri kumaştan imal edilir. Kullanılan malzeme hangisi olursa olsun, kumaşın gözenekli bir malzeme olduğunu hatırlatmakta fayda var. Yani, ortamdaki toz, nem ve kir zamanla döşeme kumaşlarının gözeneklerinde birikir. Bu durum, koltuğun iskeletinin zamanla çürümesine, eskimesine ve yük taşıma kapasitesinin azalmasına sebep olur. Başka bir biçimde ifade etmek gerekirse, koltuklar ne kadar az temizlenirse kullanım ömürleri de o kadar kısa olacaktır.

Diğer yandan, koltuklarda biriken toz ve kirin tek riski eşyanın kullanım ömrü değil. Bu gözeneklerden havaya yükselen kir, solunduğu takdirde birçok hastalığa davetiye çıkarır. Özellikle hanede çocuk, bebek, yaşlı veya sağlık bakımından hassas biri yaşıyorsa, böyle bir durumdan kötü etkilenecektir. Bu tür risklere karşı önlem alabilmek için koltuk temizleme hizmeti alınması gerekir. Düzenli bir temizlik, koltukların eskimesini önler ve eşyaların bulunduğu yerde hijyen sağlanmasına yardımcı olur.

Koltuk Temizliği Nasıl Yapılır?

Evdeki malzemeler, döşemelerin temizlenmesi için çoğunlukla yetersiz olmaktadır. Koltukları silerek, temiz bir görünüm kazandırmak mümkün olsa da, tam anlamıyla bir temizlik ve hijyen sağlamak pek mümkün değil. Koltukları kaplayan kumaşların temizlenmesi için, özel olarak üretilmiş aletlerin kullanılması gerekiyor. Bu yüzden, koltuk temizliği ev ortamında yapılabilecek bir işlem değil ve bunun için profesyonel yardım almakta fayda var.

Koltuk Temizliği İçin Kimden Yardım Almalıyım?

Bursa’da yaşıyorsanız ve koltuklarınızın temizlenmeye ihtiyacı varsa Safir Halı Yıkama tarafından verilen nitelikli hizmetten yararlanabilirsiniz. Profesyonel bir personel ekibiyle hizmet veren firma, döşeme kumaşının cinsine özel yöntemler kullanarak koltuk temizliği hizmeti veriyor. Koltuklarınızın ilk aldığınız gündeki gibi temiz görünmesi ve uzun süre kullanılabilmesi için Safir Halı Yıkama’ya ulaşmanız yeterlidir.

 

Hizmetlerimiz için biz ulaşın

İletişim