welcome

Ofis ve İşyerlerinde Kullanılan Halılar Nasıl Yıkanmalıdır?

Ofis ve işyerlerinde halı kullanarak, iç mekanda dekoratif açıdan şık bir görünüm elde etmek ayrıca ses ve ısı yalıtımı sağlamak mümkün. Halıların temizlik masraflarını da ciddi anlamda düşürdüğünü söylemekte fayda var. Ancak ofislerde kullanılan halıların periyodik olarak yıkanması da son derece önemli. İyi bir ofis halı yıkama hizmeti alarak, ofis veya işyerinizdeki halıları yıkatabilir, buralarda sağlıklı ve hijyenik bir ortam oluşturabilirsiniz.

Ofis Halıları Ne Sıklıkla Yıkanmalıdır?

Ofis halılarının evde kullanılan halılara göre daha çabuk kirlendiğini belirmekte fayda var. Bunun sebebini anlamak elbette zor olmayacaktır. Zira işyerlerinde ayakkabıyla dolaşılır ve sirkülasyon çoğunlukla yoğundur. Dolayısıyla, buralarda dışarıdan gelen toz ve kirin halılara sirayet etmesini önlemek pek mümkün değildir. Ofis sıklıkla temizlense bile, sirkülasyon arttıkça halıların kirlenmesi kaçınılmaz hâle gelir. Bu bakımdan, ofis halılarının daha çabuk eskidiği görülebilmektedir. Halı temizliğinin ise ayda en az bir kere yapılması gerekir.

Ofis Halıları Nasıl Yıkanmalıdır?

Belirtildiği gibi, ofis halıları evde kullanılan halılardan daha çabuk kirlenir. Bu yüzden  halıların büyük bir titizlikle temizlenmesi gerekir. Ayrıca, halıların kuruması uzun süreceği için, yıkama işlemi ofiste veya işyerinde yapılmamalıdır. Bazı durumlarda halıların kuruması 24 saat sürebilmektedir ve bu süreç boyunca ofisi kullanmak mümkün olmayabilir. Sonuç olarak ofis halı temizliği için profesyonel bir firmadan hizmet almak en doğru seçenek olacaktır.

Ofis Halı Yıkama İçin Firma Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Dekorasyon, ofis ortamı için önemli bir konudur. Halı, dekorasyonun en önemli ögelerinden biridir ve halıların yanlış yöntemler uygulanarak yıkanması zamanla solma, yıpranma, yırtılma gibi durumlara sebep olabilir. Böyle durumlardan kaçınmak için profesyonel hizmet veren bir firmayı tercih etmeniz faydalı olacaktır. Anlaşma yaptığınız firmanın halılarınızı ilk günkü temizliğine ve parlaklığına ulaştıracağından emin olmanız gerekir.

Ofis ve işyerlerinizde hijyen sağlamak için Bursa ofis halı yıkama alanında kaliteli bir hizmet veren Safir Halı Yıkama firmasına ulaşabilirsiniz. Safir Halı Yıkama, Bursa bölgesinde kaliteli bir hizmet vererek birçok müşterinin memnuniyetini kazanmıştır. Ofis halılarınızı Safir Halı Yıkama’ya güvenle emanet edebilirsiniz.

Hizmetlerimiz için biz ulaşın

İletişim