Yün Halı Nasıl Yıkanır?

Yün dokuma halıların bakımı ve temizliği ciddi çaba gerektirir. Yün, hoş görünen ve üzerindeki renkleri canlı tutan bir malzeme olmakla birlikte, hassas bir yapıdadır. Ayrıca, yumuşak ve lifli bir yapıya sahip olduğu için üzerine dökülen lekeler hızlı bir biçimde işleyebilir ve bir süre sonra çıkarılamayacak hâle gelebilir. Bu yüzden yün halı yıkama konusunda bilgi edinmek ve yünden imal edilen halıları temizlemek için profesyonel bir firmadan yardım almak faydalı olacaktır.

Yün Halılar Neden Evde Yıkanmaz?

Her ne kadar piyasada halı yıkama için üretilen şampuanlar olsa da, ev ortamında bu şampuanları bütün gözeneklere işleyecek biçimde kullanmak mümkün değildir. Dokuma ipliklerinin uç kısmını temizleyerek temiz bir görünüm yaratmak, gerçek anlamda bir temizlik için yeterli olmayacaktır. Yün gibi yumuşak dokuya sahip bir malzeme söz konusu olduğunda, bu konuda daha dikkatli olmak gerekir. Yüzeye temiz bir görünüm kazandırmak ev ortamında mümkün olsa da, gerçek bir temizlik için bundan çok daha fazlası gerekir.

Yün halılarda renkleri korumak da oldukça zordur. Birçok halı yıkama şampuanı ve temizlik malzemesi, renklerin birbirine karışmasına sebep olur. Halı böyle bir durumda boya verebilir ve üzerindeki desenler zarar görebilir. Dolayısıyla, yün yıkama titizlik gerektiren bir iştir. Yıkama, fırçalama, kurulama, sıkma, havalandırma işlemleri iyi bir biçimde yürütülmelidir. Bu da ancak profesyonel bir yün halı temizleme hizmeti alarak mümkündür.

Neden Safir Halı Yıkama’yı Tercih Etmelisiniz?

Yün halılarınızın temizlenerek hijyenik bir hâle getirilmesi için Safir Halı Yıkama firmasına ulaşabilirsiniz. El dokuma ve yün halılar için özel şampuanlar ve ekipmanlarla hizmet veren firmamız halıların ilk alındığı gün gibi temiz ve kusursuz görünmesini sağlıyor.

El dokuma ve fabrikasyon yün halıları yıkatmak için, detaylı ve titiz çalışacak bir firmaya ihtiyacınız var. Safir Halı Yıkama olarak Bursa yün halı yıkama hizmetini bu iş için özel üretilmiş makinalarla ve birinci kalite temizlik malzemeleriyle yapıyoruz. Yün halılarınızı, renklerinde ve dokularında herhangi bir bozulma olmadan yıkayarak adresinize teslim etmekteyiz.

 

Hizmetlerimiz için biz ulaşın

İletişim