Nilüfer, Bursa

Ev & Ofis Halı Yıkama Hizmetlerimiz

Safir Halı Yıkama, Bursa bölgesinde kaliteli bir hizmet vererek birçok müşterinin memnuniyetini kazanmıştır.

Halı Türleri Ofis Halıları

Halılar Neden Yıkanır?

Halıların düzenli yıkanması yalnızca daha iyi görünmelerini sağlamakla kalmaz, aynı zamanda sağlığa zararlı olabilecek partiküllerin arındırılmasıyla evinizi sağlık açısından daha güvenli hale getirir. Taşınırken halılarınızı yıkatmanız önemlidir. Halıları yeni evinizde temiz bir biçimde kullanabilmek için taşınma esnasında halı yıkama hizmeti almanız faydalı olacaktır. Nitelikli bir temizlik hizmeti için Bursa Safir Halı Yıkama firmasına ulaşabilirsiniz.

safir hali yikama bursa 4

Halı Yıkama Hizmeti

Günlük hayatın sağlık açısından en önemli eşyası halılardır. Halı yıkama işleminin başarılı bir şekilde yapılabilmesi ve bu konuda sağlıklı çözümlerin elde edilmesi sağlığımız için önemlidir. Bu kategoride bu site müşteri tercihinde ilk sıralarda yer alıyor.  Halı yıkama işlemlerinde firmamız evinizden halıları alıyor ve etiketliyor.

Halınızı yıkatmaya karar verdiyseniz en iyi kararı verdiniz demektir. Yüzeysel bir şekilde yıkama işlemleriyle halılar temiz olmaz. Yıkama işleminde derinlemesine yıkama yapan profesyonel makinelere ihtiyaç vardır. Aynı şekilde kurutma işlemi için kullanılan makineler de profesyoneldir ve el değmeden kurutma imkanı sunmaktadır.

Pratik Halı Yıkama

Ev hanımları saatler alan ve etkili sonuç vermeyen halı yıkama tekniklerini bir kenara bırakmalıdır. Firmamızın deneyimli elemanlarına halılarını teslim etmelidir ve en iyi yıkama seçenekleriyle tanışmalıdır. Müşteri hizmetlerimizi aramak suretiyle yıkama işlemleri için randevu alarak işe başlayabilirsiniz.

 

Randevu telefonlarımızı aradığınız zaman elemanlarımız halınızın özellikleri, kimlik bilgilerini, iletişim ve adres bilgilerini almaktadır. Sizden alınan bu bilgiler ışığında söz verilen saatte elemanlarımız adresinize gelmektedir. Adresinize gelen elemanlarımız istediğiniz süre zarfında halıları teslim almaktadır. Teslim alma işlemi ve diğer bütün işlemler seri bir şekilde gerçekleşmektedir.

 

Halıların teslim  tarihi ekiplerimiz tarafından belirlenmektedir ve teslim esnasında müşterinin evde olması gerekir. Temizlik madde seçimi, halıların otomatik makinelerde yıkanması ve kurutulması gibi bütün işlemlerde ekibimiz oldukça deneyimlidir. Bütün halı yıkama işlemlerinde servisimize güvenebilirsiniz.

 

Halıların yıkanması konusunda çözüm odaklı hareket eden şirket elemanlarımız yılın her gününde aynı şevkle çalışmaktadır. Randevu saatinde aniden bir işiniz çıkarsa bizi yeniden arayın ve randevuyu ileri bir tarihe erteleyin.

 

Hijyenik Halı Temizleme

Antibakteriyel Halı Yıkama

1

Bakterileri yok edin

Halı, ev dekorasyonunun vazgeçilmez bir unsuru olmakla birlikte, sağlık açısından dikkat edilmesi gereken bir eşyadır. Halı temizliği, hane halkının sağlığı için önemlidir. Halılar yeterince iyi temizlenmediğinde alerji riski yaratabilir. Özellikle, evde çocuk, yaşlı varsa ya da solunum yolları rahatsızlıklarına sahip biri yaşıyorsa, bu durum büyük bir risk yaratır. Dolayısıyla halı temizleme konusunu yalnızca temiz bir görünüm yaratmaktan ibaret olarak görmemek gerekir.

hali yikama nilufer bursa 76
2

Alerji Riskini Kaldırın

Bilindiği gibi, halının gözenekli yapısı tozu muhafaza etmek için müsaittir. Halının gözeneklerine hapsolan toz, üzerine basıldığında havaya karışarak solunum yollarından içeri girebilir. Bu da özellikle bebekler için büyük bir risk anlamına gelir. Ancak evde bebek olmasa bile, ortama karışan toz ve kir evde yaşayanlar için ciddi bir risk teşkil eder. Bu risk skalasında alerjiden ciddi akciğer hastalıklarına kadar birçok rahatsızlık bulunmaktadır.

Ancak burada ev akarları adı verilen parazitlere dikkat çekmekte fayda var. Gözle görülmeyen bu parazitler, genellikle ev tozunun içerisinde yaşar ve halı gözeneklerinde uzun süre yaşamlarını sürdürebilir. Halıya basıldığında tozla birlikte hareket eden bu canlılar, insanların deri döküntüleriyle beslenmektedir. Bu canlıların solunum yollarından girmeleri de, birçok ölümcül hastalığa sebep olabilir. Ev akarlarından korunmak için ortamı sık sık havalandırmak ve halı yıkama işlemi yapmak gerekir.

3

Güvenli Deterjanlar

Halı yıkama işleminin kirleri çıkarıp temiz bir görünüm vermekten ibaret olmaması gerekir. Halılar, ev akarlarına ve diğer parazitlere karşı düzenli olarak dezenfekte edilmeli ve antibakteriyel olarak yıkanmalıdır. Özellikle evde astım, bronşit gibi hastalıklara sahip birisi yaşıyorsa, halı yıkamaya özen göstermek gerekir. Bursa Safir Halı Yıkama olarak son teknoloji ekipmanlarla anti alerjik halı yıkama konusunda kaliteli bir hizmet sunmaktadır.
Halı gözeneklerinde birinen tozdan, kirden ve ev akarları gibi parazitlerden kurtularak halılarınızı anti alerjik ve anti bakteriyel bir hâle getirmek için Safir Halı Yıkama’nın hizmetinden yararlanabilirsiniz. Özel olarak üretilmiş makinalar ile hizmet veren Safir Halı Yıkama, halıları temizlik esnasında dezenfekte ederek, alerji risklerini önleyecek şekilde hizmet vermektedir.

Safir Blog

Şirketlerİçin Halı Yıkama Hizmeti

Ofis Halı Yıkama

Belirtildiği gibi, ofis halıları evde kullanılan halılardan daha çabuk kirlenir. Bu yüzden  halıların büyük bir titizlikle temizlenmesi gerekir. Ayrıca, bazı durumlarda halıların yıkama işleminin ofiste veya işyerinde yapılmaması gerekebilir. Bazı durumlarda halıların kuruması 24 saat sürebilmektedir ve bu süreç boyunca ofisi kullanmak mümkün olmayabilir. Sonuç olarak ofis halı temizliği için profesyonel bir firmadan hizmet almak en doğru seçenek olacaktır.

hali yikama nilufer bursa67
1

Nasıl yıkanır?

Ofis ve işyerlerinde halı kullanarak, iç mekanda dekoratif açıdan şık bir görünüm elde etmek ayrıca ses ve ısı yalıtımı sağlamak mümkün. Halıların temizlik masraflarını da ciddi anlamda düşürdüğünü söylemekte fayda var. Ancak ofislerde kullanılan halıların periyodik olarak yıkanması da son derece önemli. İyi bir ofis halı yıkama hizmeti alarak, ofis veya işyerinizdeki halıları yıkatabilir, buralarda sağlıklı ve hijyenik bir ortam oluşturabilirsiniz.

2

Ne sıklıkla yıkanır?

Ofis halılarının evde kullanılan halılara göre daha çabuk kirlendiğini belirmekte fayda var. Bunun sebebini anlamak elbette zor olmayacaktır. Zira işyerlerinde ayakkabıyla dolaşılır ve sirkülasyon çoğunlukla yoğundur. Dolayısıyla, buralarda dışarıdan gelen toz ve kirin halılara sirayet etmesini önlemek pek mümkün değildir. Ofis sıklıkla temizlense bile, sirkülasyon arttıkça halıların kirlenmesi kaçınılmaz hâle gelir. Bu bakımdan, ofis halılarının daha çabuk eskidiği görülebilmektedir. Halı temizliğinin ise ayda en az bir kere yapılması gerekir.

3

İşyeri Halı Seçimi

Dekorasyon, ofis ortamı için önemli bir konudur. Halı, dekorasyonun en önemli ögelerinden biridir ve halıların yanlış yöntemler uygulanarak yıkanması zamanla solma, yıpranma, yırtılma gibi durumlara sebep olabilir. Böyle durumlardan kaçınmak için profesyonel hizmet veren bir firmayı tercih etmeniz faydalı olacaktır. Anlaşma yaptığınız firmanın halılarınızı ilk günkü temizliğine ve parlaklığına ulaştıracağından emin olmanız gerekir.

Ofis ve işyerlerinizde hijyen sağlamak için Bursa ofis halı yıkama alanında kaliteli bir hizmet veren Safir Halı Yıkama firmasına ulaşabilirsiniz. Safir Halı Yıkama, Bursa bölgesinde kaliteli bir hizmet vererek birçok müşterinin memnuniyetini kazanmıştır. Ofis halılarınızı Safir Halı Yıkama’ya güvenle emanet edebilirsiniz.

El Dokuma Halı

Bursa El Dokuma Halı Yıkama

el dokuma halı yıkama

El Dokuma Halıların Yıkanması

El dokuma halıların yıkanması dokunmalarındaki çok fazla el emeği, taşıdıkları manevi kültür mirası eve kullanılan iplik türü göz önünde bulundurularak ele alınmalıdır. Bu halıların yapılış aşamaları tamamen el emeği ve göz nuruna dayanmaktadır. Günümüz halılarından çok farklı ve uzun ömürlüdürler.

El dokuma halılarda genellikle kök boya kullanılır. Desenlerinin ve yapısının korunabilmesi için özen gösterilmesi, işinin ehli, halılardan anlayan bir halıyıkama fabrikası tarafından yapılmalıdır.

El dokuması halıların hassas yapısı nedeniyle elde yıkama ve kuru temizleme için uygun değildirler. Kendine başına yıkanması, lekelerinin çıkartılması ve kurutlması gerekir. Böylece olası boya akıtma riskinin ve halıların birbirini boyamasının önüne geçilmiş olunur.

İpek Halı

Bursa İpek Halı Yıkama

bursa ipek halı yıkama

İpek Halıların Yıkanması

İpek halı nasıl yıkanır? İpekten imal edilen halıların dokunması oldukça zordur. Bu yüzden, genellikle yüksek fiyatlar ile satışa sunulurlar. İpek, kaliteli ve renkleri canlı tutan bir malzeme olduğu için, bu malzemeden imal edilen halılar evde hoş bir görünüm yaratır. Diğer yandan, doğal bir malzeme olduğu için ısı yalıtımına da yardımcı olur. Ancak ipeğin kaliteli olduğu kadar hassas bir malzeme olduğunu da hatırlatmakta fayda var. Bu yüzden ipek halı yıkama konusunda dikkatli olmak gerekiyor.

İpek Halı Evde Yıkanabilir Mi?

Halı yıkama, evde yapılabilecek, yapılsa bile istenen sonuçları verebilecek bir işlem değildir. Evde yapılan halı yıkama işleminde yüzeyde temiz bir görünüm elde etmekten dışında bir sonuç almak mümkün değildir. İpek halılar söz konusu olduğunda durumun daha zor olduğunu belirtmek faydalı olacaktır. Marketlerde satılan halı şampuanları, ipek halıların zarar görmesine sebep olabilir. Hassas bir malzeme olan ipek, yanlış temizleme işleminden sonra rengini ve görünümünü kaybedebilir.

Yün Halı

Bursa Yün Halı Yıkama

hali yikama nilufer bursa49

Yün Halıların Yıkanması

Yün halı yıkama hizmetimiz Bursa’nın her yerine haftanın tüm günleri hizmet vermektedir. Yün halılarınızın yıkama işlemind eözel halı şampuanşarı kullanılşmaktadır. Yün halı yıkama için ayarlanabilen yıkama makinelerimiz tecrübeli ekimiz tarafından hijyen gereksinimlerine uygun bir şekilde işletilmektedir.

Yün halıların 4 ila 6 ayda bir yıkanması idealdir. Bu süre kullanım sıklığı ve kirlenme durmuna göre değişebilir. Halı yıkma için özel üretilmiş makine, anibakteriyel şampuan ve kimyasallarla, kendiniz yıkayarak elde etmesi zor bir temizlik ve hijyen elde edersiniz.

Yün halı yıkama hizmetimiz halılarınızı evinizden veya ofisinizden teslim alır, genellikle 2 gün içinde yıkar ve yine adresinize teslim eder.

Hassas Temizlik

Bursa Hassas Halı Temizliği

ipek halı

İpek Halı Nasıl Temizlenir?

İpek, sert dokulu malzemelerle temizlendiğinde zarar görür. Bu yüzden yumuşak dokulu temizlik ekipmanlarının tercih edilmesi gerekir. Diğer yandan, trikoretilen ve perkloretilen içerikli temizlik ürünlerinin kullanılması faydalı olacaktır. Havalandırma da temizlik esnasında dikkat edilmesi gereken önemli bir konudur. İpeğin nem tutma oranı yüksektir, bu yüzden temizlendikten sonra havalandırılması gerekir. Aksi takdirde küf tutması mümkündür. Ayrıca gereğinden fazla basınç uygulamak, ipeğin yapısını bozabilir. Özellikle elektrikli süpürgelerle ve ev tipi halı yıkama makinalarıyla yapılan temizlik işlemlerinde, halıların zarar görmesine sık rastlanmaktadır. Diğer yandan, gerçek anlamda bir temizlik yapmak için ise gözeneklerin diplerinin kirden ve tozdan arındırılması gerekir. Özellikle halının üzerine bir şey döküldüyse, işlem en kısa sürede yapılmalıdır.

İpek halılarınızı hijyenik hâle getirmek, ipeğe zarar vermeden temizlemek için Bursa Safir Halı Yıkama tarafından verilen hizmetten yararlanabilirsiniz. İpek halılar için özel üretilmiş malzemelerle verdiğimiz Bursa ipek halı yıkama hizmetinden yararlanarak, halılarınızı ilk günkü görünümüne ve temiz hâline kavuşturabilirsiniz. Halılarınızın sizin için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz ve onlara hassasiyetle yaklaşarak, profesyonel bir temizlik hizmeti veriyoruz.

Bizi Arayın