Safir Battaniye Yıkama

Yorgan & Battaniye Yıkama

Düzenli olarak kullandığımız battaniyelerin temizliği, sağlık için son derece önemlidir.

Kış Hazırlığı Kış hazırlığı yaparken battaniyelerinizi yıkatmak istiyorsanız, yüksek teknolojik donanımla ve alanında uzman bir personel ekibiyle hizmet veren Bursa Safir halı yıkama firmasından yardım alabilirsiniz. Safir Halı Yıkama, battaniye temizliği için özel ekipmanlarla kaliteli bir hizmet vermektedir. Battaniyelerinizdeki kirden ve tozdan kurtulmak için tek yapmanız gereken Safir Halı Yıkama ile iletişime geçmek.
battaniye yıkama bursa
Servis Çağırın

Battaniye Yıkama Hizmeti Nedir?

Kış mevsimi yaklaşmışken battaniye temizliği konusuna dikkat etmekte fayda var. Battaniye, vücudu sıcak tutan bir örtü olmakla birlikte, sık kullanıldığında veya uzun süre aynı yerde durduğunde kirlenebilir. Kullanmaya başlamadan önce de temizliğini mutlaka yapmak gerekir. Gerçek bir temizlik yapmak için ise dikkat edilmesi gereken birçok husus bulunuyor. Sizin için hazırladığımız bu yazıyı okuyarak, battaniye temizliği hakkındaki hususları detaylı bir biçimde öğrenebilirsiniz.

Battaniyeler Ne Sıklıkla Temizlenmeli?

 Belirtildiği gibi, uzun süre dolapta kalan battaniyelerin tekrar çıkarıldıktan sonra ve kullanılmadan önce mutlaka temizlenmesi gerekir. Bunun dışında, battaniye kullanıldıkça toz ve kir biriktirebilir. Doğrudan vücuda temas ettiği için, gerektiği zamanlarda temizlik yapılmadığında sağlık açısından tehlike yaratabilir. Bu bakımdan, battaniyeleri imal edildikleri malzemeye göre, belirli periyotlarda temizlemek gerekir. Temizliğin ayda bir kere yapılması faydalı olacaktır.

Battaniye Temizliği Nasıl Yapılır?

Temizlik yapmadan önce battaniye nasıl temizlenir konusunu araştırmakta fayda var. Battaniye, gözenekli bir yapıya sahiptir. Özellikle yünden dokunmuş olan battaniyelerde, tozlar ve kirler ince gözeneklere kadar işlemiş olabilir. Bu bakımdan, gerçek anlamda bir temizlik yapmak için kaliteli temizlik malzemelerinin kullanılması ve bütün gözeneklere sirayet edecek bir uygulamanın yapılması gerekir. Yüzeysel bir temizlik, temiz bir görünüm kazandırabilir ancak gerçek anlamda hijyen sağlamaz.

Battaniye temizliği söz konusu olduğunda birçok kişi battaniye çamaşır makinesinde temizlenir mi sorusunu sormakta. Ancak bunun mümkün olmadığını belirtmekte fayda var. Bu makinelerde çamaşırlar “boru” olarak bilinen kısımda yıkanır. Bu borular ise, standart giyim ve tekstil ürünleri için tasarlanmıştır. Makinenin kapasitesi ne kadar büyük olursa olsun, battaniyenin bu borularda tam anlamıyla temizlenecek bir pozisyonda olması mümkün değildir. Sonuç olarak, ev imkânlarıyla gerçek anlamda bir temizlik yapmanın oldukça zor olduğunu belirtmek gerekiyor.