Bursa Koltuk Yıkama Hizmeti

Koltuklarınızı temiz ve hijyenik hâle getirmek için Bursa Safir Halı Yıkama firmasına başvurabilirsiniz. Safir Halı Yıkama, Bursa koltuk temizliği hizmetinde koltuklarınızdaki bakteriyel oluşumu önleyen malzemeler kullanmaktadır. Koltuklarınızın görünümünü korumak ve yaşadığınız yerde hijyen sağlamak için tek yapmanız gereken Safir Halı Yıkama ile iletişime geçmek.

Hijyenik Koltuk Temizliği

Koltuklar, ev eşyaları arasında en çok kullanılan eşyalar olarak kabul edilebilir. Evde geçirilen zamanın büyük bir kısmı, koltuk ve kanepelerin üzerinde geçer. Gün boyunca büyük bir sıklıkla kullandığımız ve zaman geçirdiğimiz bu eşyaların temizliği de önemli bir konudur. Dolayısıyla koltuk temizliği yapmadan yaşanılan yerde hijyen sağlamak ve sağlıklı bir ortam yaratmak mümkün olmayacaktır. Sağlıklı bir kullanım için, koltukların belirli periyotlarla temizlenmeleri gerekir.

hali yikama nilufer bursa 89

Koltuk Türüne Özel Temizlik

Temizleme sıklığı, koltuktaki döşeme kumaşının cinsine göre değişebilir. Örnek vermek gerekirse, kadife koltuklar diğerlerine göre daha kısa sürede kir ve toz tutabilir, bu yüzden bunların ayda en az bir kere temizlenmesi gerekir. Deri koltukların emilimi daha yüksek olduğu için, daha az sıklıklarla temizlenebilirler. Genel bir sıklık vermek gerekirse, koltukların iki ya da üç ayda bir temizlenmesi faydalı olacaktır.

hali yikama nilufer bursa 76

Antibakteriyel Temizlik

Koltuk döşemeleri, gözenekli kumaştan imal edilir. Koltuk imalatında farklı kumaş cinsleri veya deri kullanılabilir ancak hepsinin toz ve kir tutma potansiyeline saihp olduğunu belirtmekte fayda var. Özellikle, açık renkli koltuklarda biriken kir, belirgin bir biçimde görülebilir. Kir ve toz birikimi, yalnızca kötü bir görünüm yaratmakla kalkmaz, aynı zamanda sağlık açısından büyük bir risk oluşturur. Bilhassa, evde çocuk varsa ya da solunum yolları hastalıklarına sahip biri yaşıyorsa, koltukların sıklıkla temizlenmesi elzemdir.

koltuk yikama nilufer bursa47

Profesyonel Ekipman

Evdeki imkânlarla detaylı bir temizlik yapmak mümkün değildir. İnternette kolaylıkla bulunabilen yöntemlerle yapılan koltuk temizleme işlemi, koltuktaki bakteriyel oluşumu önlemez. Tam aksine, kumaşın nemlenmesine sebep olarak küf gibi oluşumların ortaya çıkmasıyla sonuçlanabilir. Deterjan kullanılsa bile ev imkânlarıyla gözeneklere tam anlamıyla sirayet edecek bir temizlik yapmak mümkün olmayacaktır. Bu yüzden koltuk temizleme konusunda profesyonel yardım almak faydalı olacaktır.