Halı modası üzerine uzman olmasak da her ay yıkadığımız yüzlerce halı sayesinde halı modası konusunda gelişmiş bir beğeniye sahip olduğumuzu söyleyebiliriz 🙂

Halı Modası Son Trendler

Ev dekorasyonunda yeni fikirlerin ve yaklaşımların olduğunu halı modası 2019 trendleriyle görmek mümkün. 2019 yılında revaçta olan halı modasında, sade ve minimalist modellerin ön plana çıktığını görmekteyiz. Ancak bunun yanında, geleneksel modellere de bir rağbet söz konusu. Ev dekorasyonunun ana ögelerinden biri olan halılar, yeni model ve tasarım fikirleriyle son yıllarda ortaya çıkan trendlere uyum sağlıyor.
Minimalist Halı Modelleri
Minimalist tasarımlar, son yıllarda ev dekorasyonunda ciddi bir etkiye sahip. Sadeliği ve uyumu ön plana çıkaran tasarımların tercih edilmesiyle 2019 halı modası trendlerinin de minimalizme göre belirlendiğini belirtmek gerekiyor. Tek renkten veya sade desenlerden oluşan halılar, son yıllarda oldukça tercih ediliyor. Evinizde sade mobilyalar ve eşya yoğunluğundan uzak, minimalist bir tasarım düşünüyorsanız bu modelleri tercih edebilirsiniz.

Geleneksel Modeller

Geleneksel dekorasyon fikirleriyle birlikte, klasik motiflere sahip halı modellerinin yeniden rağbet görmeye başladığını görmek mümkün. Klasik Türk halı tasarımlarıyla birlikte ve patchwork modeller de son yıllarda ön plana çıkıyor. Ayrıca, el örgüsü halılar da 2019 yılı modellerinde oldukça tercih ediliyor. Geleneksel motiflerin modern ve minimalist dokunuşlarla yeniden tasarlandığı halı modelleri, önümüzdeki yıllarda da tercih edilecek gibi görünüyor. Ev dekorasyonunda geleneksel motiflerden yararlanmak istiyorsanız, patchwork model halıları incelemenizde fayda var.

Vintage Halı Modelleri

Vintage akımı, her alanda olduğu gibi ev dekorasyonunda da kendini göstermeye başladı. Halı modellerinin de bundan etkilendiğini söylemek mümkün. 50’li ve 60’lı yılların tasarımlarına sahip halılar, 2019 yılında oldukça tercih hediliyor. Eskitme yöntemi kullanılan modellerin, ev dekorasyonunda iyi bir etki yarattığını belirtmekte fayda var. Tüm bunlarla birlikte, soyut tasarımlar da 2019 modasında oldukça tercih ediliyor.

Halı Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

2019 halı modasında, zevkinize ve tercihlerinize uygun bir halı bulmanız hiç zor değil. Ancak bunun için öncelikle, dekorasyon fikrine karar vermenizde fayda var. Halı, ev dekorasyonunun ana ögeleri arasında yer alıyor, dolayısıyla bir halı satın almadan önce duvarların renginden mobilyalara ve kullandığınız eşyalara kadar, diğer ögeleri kararlaştırmanız faydalı olacaktır.

Seçtiğiniz halı hangisi olursa olsun, dekoratif görünümünü kaybetmemesi, yıpranmaması ve sağlığınızı kötü etkilememesi için düzenli olarak yıkatmanız gerekir. Bursa Safir Halı Yıkama firmasına başvurarak, halılarınızı ilk günkü görünümüne kavuşturacak bir temizlik hizmeti alabilirsiniz.