Halı lekelerini temizlemek için profesyonel ancak pratik yöntemlere mi ihtiyacınız var? Öyleyse bu makale size göre!
Çocuklar genellikle evlerde halı ve halılara her türlü sıvıyı döküyor ve lekeliyorlar. Etkili halı temizliği için Bursa Safir Halı Yıkama tarafından denenmiş ve başarısı kanıtlanmış ipuçları ile halı leke sorunlarını çözebilirsiniz.

Size halı ve kilimdeki lekeleri temizlemenize yardımcı olacak profesyonel ve pratik ipucları vereceğiz. Bununla birlikte halı temizliğini kendiniz yapmak zorunda değilsiniz. Halı temizleme görevini, lekeye neden olan yaramazlara verebilirsiniz. Elbette yeterince büyüdülerse 🙂 Temizlik işini çocuklara verirseniz göreceksiniz ki halılarınız daha az lekelenmeye başlayacak.

Lekeleri çıkarmaya hazırlanın

Çocuklu bir evde her zaman hazır olması gereken leke çıkartıcı veya yardımcı malzemeler bulundurmak önemlidir. Halı üzerindeki lekeleri etkili bir şekilde temizlemenizi sağlayacak sarf malzemelerinin bir listesi:

  • Temiz bez ve kağıt havlu
  • Sprey – Su
  • Temizlik için sirke
  • Karbonat
  • Halı temizleyici (en güvendiğiniz marka)

Bu malzemeleri günlük lekelerin çoğuyla başa çıkmanıza yardımcı olacaktır. Diğer her şey için elektrikli süpürge veya halı yıkama servisine ihtiyacınız olacak.

SOS lekesi çıkarma

Lekeleri elle çıkarmanın en iyi yolu çabuk müdele etmektir. Sıvıları emmek ve daha sert kalıntıları temizlemek için emici bir malzeme kullanın. Sürtünmeyi ve bulaşmayı önleyin, çünkü bu lekeyi içeri iter ve çıkarılmasını zorlaştırır. Sıvının çoğu emildikten sonra, kağıdı kaldırın ve kalanını emmek için leke üzerine kabartma tozu serpin. Daha sonra alanı elektrikli süpürge ile vakumlayabilirsiniz.

Halıdan SOS lekesini çıkarmak: banyo ürünleri ile leke çıkarma

Şimdi lekenin geri kalanını çıkaralım. Halıyı temizlemede etkili malzemelerden biri tıraş köpüğüdür. Halı temizleme işlemini aşağıdaki sırayla uygulayın.

  • Lekeyi yukarıda açıklanan yöntemi kullanarak eminiz.
  • Alanı temiz suyla nemlendirin.
  • Tıraş köpüğünü uygulayın ve eski ama temiz bir diş fırçası kullanarak tedavi edin.
  • Köpüğü temiz, nemli bir süngerle silin.
  • Halının kurumasını bekleyin.

Ne kadar ciddi bir leke veya yağlı olursa olsun, lekeleri halıdan başarıyla çıkarmak için bu yöntem yeterli olmalıdır. Tıraş köpüğünüz yoksa, kabartma tozu ve su karışımından bir temizleme macunu yapabilir veya lekeyi temizlemek için birkaç damla beyaz, sentetik sirke ile kullanabilirsiniz. Ancak öncesinde, sirkenin halının rengini değiştirmeyeceğinden emin olmak için başka bir yüzeyde test etmelisiniz.

Evde Kullanıma Uygun Halı Türleri

Evde kullanım için uygun, malzeme ve dekor bakımından farklı çeşitlihalı türleri vardır. Evinizi dekore etmeye [...]

Yün ve İpek Halılar Arasındaki Farklar Nelerdir?

Yün ve İpek Halılar arasında seçim yapmaya mı çalışıyorsunuz? Her iki halı tipinde de harika seçenekler [...]

Halı Yıkama Fiyatları ve Hizmetler: Detaylı Bir İnceleme

Günümüzde, halılar evlerimizin vazgeçilmez dekorasyon öğeleri arasında yer alırlar. Ancak zamanla kirlenir, lekelenir ve özel [...]

Halıların daha uzun ömürlü olması için neler yapılmalı?

Halılar, evlerimizde en çok kullanılan zemin kaplamalarından biridir. Her ne kadar halılar, evlerimize sıcaklık ve [...]

Taşınırken Halıların Yıkanarak Temizlenmesi Neden Gerekli?

Taşınma süreci ciddi anlamda yorucu ve çetrefilli olabilir. Özellikle halıların taşınması bu süreçte büyük bir [...]

Pratik Halı Yıkama Hizmeti

Bursa halı yıkama servisi olarak müşterilerimizle halı temizliği konuzundaki tecrübelerimizi paylaşmaktan öutluluk duyuyoruz. Günlük hayatın [...]

Halı Temizliği için En Pratik Yöntem

Halı lekelerini temizlemek için profesyonel ancak pratik yöntemlere mi ihtiyacınız var? Öyleyse bu makale size [...]

Nilüfer’deki Her Semte Hizmet: Safir Halı Yıkama’nın Kapsamlı Hizmet Ağı

Nilüfer, zengin kültürel yapısı ve hızla gelişen yapılarıyla Bursa’nın önemli semtlerinden biridir. Safir Halı Yıkama, [...]