Halı lekelerini temizlemek için profesyonel ancak pratik yöntemlere mi ihtiyacınız var? Öyleyse bu makale size göre!
Çocuklar genellikle evlerde halı ve halılara her türlü sıvıyı döküyor ve lekeliyorlar. Etkili halı temizliği için Bursa Safir Halı Yıkama tarafından denenmiş ve başarısı kanıtlanmış ipuçları ile halı leke sorunlarını çözebilirsiniz.

Size halı ve kilimdeki lekeleri temizlemenize yardımcı olacak profesyonel ve pratik ipucları vereceğiz. Bununla birlikte halı temizliğini kendiniz yapmak zorunda değilsiniz. Halı temizleme görevini, lekeye neden olan yaramazlara verebilirsiniz. Elbette yeterince büyüdülerse 🙂 Temizlik işini çocuklara verirseniz göreceksiniz ki halılarınız daha az lekelenmeye başlayacak.

Lekeleri çıkarmaya hazırlanın

Çocuklu bir evde her zaman hazır olması gereken leke çıkartıcı veya yardımcı malzemeler bulundurmak önemlidir. Halı üzerindeki lekeleri etkili bir şekilde temizlemenizi sağlayacak sarf malzemelerinin bir listesi:

  • Temiz bez ve kağıt havlu
  • Sprey – Su
  • Temizlik için sirke
  • Karbonat
  • Halı temizleyici (en güvendiğiniz marka)

Bu malzemeleri günlük lekelerin çoğuyla başa çıkmanıza yardımcı olacaktır. Diğer her şey için elektrikli süpürge veya halı yıkama servisine ihtiyacınız olacak.

SOS lekesi çıkarma

Lekeleri elle çıkarmanın en iyi yolu çabuk müdele etmektir. Sıvıları emmek ve daha sert kalıntıları temizlemek için emici bir malzeme kullanın. Sürtünmeyi ve bulaşmayı önleyin, çünkü bu lekeyi içeri iter ve çıkarılmasını zorlaştırır. Sıvının çoğu emildikten sonra, kağıdı kaldırın ve kalanını emmek için leke üzerine kabartma tozu serpin. Daha sonra alanı elektrikli süpürge ile vakumlayabilirsiniz.

Halıdan SOS lekesini çıkarmak: banyo ürünleri ile leke çıkarma

Şimdi lekenin geri kalanını çıkaralım. Halıyı temizlemede etkili malzemelerden biri tıraş köpüğüdür. Halı temizleme işlemini aşağıdaki sırayla uygulayın.

  • Lekeyi yukarıda açıklanan yöntemi kullanarak eminiz.
  • Alanı temiz suyla nemlendirin.
  • Tıraş köpüğünü uygulayın ve eski ama temiz bir diş fırçası kullanarak tedavi edin.
  • Köpüğü temiz, nemli bir süngerle silin.
  • Halının kurumasını bekleyin.

Ne kadar ciddi bir leke veya yağlı olursa olsun, lekeleri halıdan başarıyla çıkarmak için bu yöntem yeterli olmalıdır. Tıraş köpüğünüz yoksa, kabartma tozu ve su karışımından bir temizleme macunu yapabilir veya lekeyi temizlemek için birkaç damla beyaz, sentetik sirke ile kullanabilirsiniz. Ancak öncesinde, sirkenin halının rengini değiştirmeyeceğinden emin olmak için başka bir yüzeyde test etmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir