Ücretsiz teslimat servisi veren Safir Halı Yıkama Fabrikası halılarınızı Bursa’nın her yerinden, bulunduğunuz konumdan teslim alır.

Fabrikamızda halılar yıkanmadan önce tozlarından arındırılır. Tozlardan arındırma makinemiz ev tipi elektrikli sürügelere göre çok yüksek vakum gücüne sahiptir, halı ve kilimlerinizdeki tüm tozlardan arındırır.

Farklı halı tür ve lekelerine göre farklı organik şampuanlar kullanılır

Toz arındırma işleminden sonra halılar yıkama için hazırlanır. Halınızın türüne ve kirlilik düzeyine göre bir program seçilir ve buna göre organik şampuan ve kir sökücüler belirlenir.

Halınızın kirlenme durumu ve türüne göre belirlenen leke çözücü sıvılar aynı zamanda halınızı bakteri ve mikroplardan arındırarak dezenfekte etme özelliğine sahiptir.

Otomatik Halı Yıkama Makinesi ile Halı Yıkama

Otomatik halı yıkama makineleri halıları hasar vermeden, her iki yüzeyini de derinlemesine temizlemek için özel tasarlanmıştır.

halı yıkama makinesi
Safirhalı yıkama, koltuk yıkama, nilüfer bursa

Makinelerde, halıya özel dezenfekte edici şampuanlar kullanılır. HAlı makinenin bir ucundan girer, önce ıslatılır, ardından halıya göre değişen fırçalarlarla temizlenmeye başlanır.

Halı gereken süre boyunca şampuanla fırçalanır ve ardından durulama işlemi başlar. Durulama halınızın her iki yüzeyi şampaundan tamamen arınıncaya kadar devam eder. Durulama aşamasının ardında halı rulo haline getirilir ve sıkma işlemine geçilir.

Halı sıkma makinesi yüksek devirde dönerek halıdaki sıvıyı ayıran sanayi tipi bir cihazdır. Halıdaki su ve nemin %75’ini alır. Bu aşamadan sonra halılarınız açık havada,doğal ortamda asılarak tamamen kurumaya bırakılır. Halılarınızı astığımız açık alanın üstü kapalıdır, halılar direkt gün ışığına maruz kalmaz. Bununla birlikte halı yıkama fabrikamız şehir merkezinden uzakta, Yaylacık Köyü’ndedir. Hava kirliliği ve egsoz dumanı söz konusu değildir.

Son aşama, “hav alma” dediğimiz, halının iplikleri arasında kalabilen çeşitli partiküllerden arındırma işlemidir. Bu işlem de bir makine vasıtasıyla yapılır. Hav alma makinesinden çıkan halılar ambalaşlanarak kullanıma hazır hale getirilir ve en kısa sürede evinize teslim edilir.

Bursa Safir Halı Yıkama Fabrikası, tecrübeli personeli, yeni teknoloji makine ve ekipmanları ile tüm hizmetlerinde %100 temizlik garantisi sözü verebilmekten gurur duyar.

Halılarınızı yıkatmak için Bursa’nın her yerinden bizi arayabilirsiniz.

Halının Deseni Dokuyanın Gönlünün Resmidir

Her evin, ofisin veya otelin atmosferini önemli ölçüde etkileyen şeylerden biri halılardır. Halılar, mekana sıcaklık, [...]

Bursa’nın En Güvenilir Halı Yıkama Hizmeti: Safir Halı Yıkama

Bursa’da temiz ve sağlıklı bir yaşam alanı oluşturmanın yolu, halılarınızın düzenli olarak temizlenmesinden geçer. Safir [...]

Halıların Dokuma Sanatında Gizlenen Hikayeler

Halılar, insanlık tarihindeki en eski ve değerli el sanatlarından biri olarak öne çıkar. Binlerce yıl [...]

Bursa’da Halı Temizleme: Profesyonel Ellerle Temizlik ve Canlılık

Profesyonel Halı Temizleme Hizmetleri: Bursa’da halı temizleme hizmetleri, uzman ekipler tarafından sağlanan yüksek kaliteli hizmetlerle [...]

Halıların daha uzun ömürlü olması için neler yapılmalı?

Halılar, evlerimizde en çok kullanılan zemin kaplamalarından biridir. Her ne kadar halılar, evlerimize sıcaklık ve [...]

Tüm Yönleriyle Halı Yıkama Hizmeti Veren Firmalar

Halılar evlerimizin en sık kullanılan ve en çok kirletilen eşyalarından biridir. Kir, toz ve diğer [...]

Halı Yıkama Pratik Çözüm

Halılarda meydana gelen mikroorganizma özelliğine sahip akarlar, düzenli halı yıkama temizlik işlemi ile ortadan kaldırılabilir. [...]

Halı Yıkama Hizmetimiz

Günlük temizlik işlemlerinde halılar ilk sırada yer alır. Zamanla halılarda toz ve kir birikimi meydana [...]