Ücretsiz teslimat servisi veren Safir Halı Yıkama Fabrikası halılarınızı Bursa’nın her yerinden, bulunduğunuz konumdan teslim alır.

Fabrikamızda halılar yıkanmadan önce tozlarından arındırılır. Tozlardan arındırma makinemiz ev tipi elektrikli sürügelere göre çok yüksek vakum gücüne sahiptir, halı ve kilimlerinizdeki tüm tozlardan arındırır.

Farklı halı tür ve lekelerine göre farklı organik şampuanlar kullanılır

Toz arındırma işleminden sonra halılar yıkama için hazırlanır. Halınızın türüne ve kirlilik düzeyine göre bir program seçilir ve buna göre organik şampuan ve kir sökücüler belirlenir.

Halınızın kirlenme durumu ve türüne göre belirlenen leke çözücü sıvılar aynı zamanda halınızı bakteri ve mikroplardan arındırarak dezenfekte etme özelliğine sahiptir.

Otomatik Halı Yıkama Makinesi ile Halı Yıkama

Otomatik halı yıkama makineleri halıları hasar vermeden, her iki yüzeyini de derinlemesine temizlemek için özel tasarlanmıştır.

halı yıkama makinesi
Safirhalı yıkama, koltuk yıkama, nilüfer bursa

Makinelerde, halıya özel dezenfekte edici şampuanlar kullanılır. HAlı makinenin bir ucundan girer, önce ıslatılır, ardından halıya göre değişen fırçalarlarla temizlenmeye başlanır.

Halı gereken süre boyunca şampuanla fırçalanır ve ardından durulama işlemi başlar. Durulama halınızın her iki yüzeyi şampaundan tamamen arınıncaya kadar devam eder. Durulama aşamasının ardında halı rulo haline getirilir ve sıkma işlemine geçilir.

Halı sıkma makinesi yüksek devirde dönerek halıdaki sıvıyı ayıran sanayi tipi bir cihazdır. Halıdaki su ve nemin %75’ini alır. Bu aşamadan sonra halılarınız açık havada,doğal ortamda asılarak tamamen kurumaya bırakılır. Halılarınızı astığımız açık alanın üstü kapalıdır, halılar direkt gün ışığına maruz kalmaz. Bununla birlikte halı yıkama fabrikamız şehir merkezinden uzakta, Yaylacık Köyü’ndedir. Hava kirliliği ve egsoz dumanı söz konusu değildir.

Son aşama, “hav alma” dediğimiz, halının iplikleri arasında kalabilen çeşitli partiküllerden arındırma işlemidir. Bu işlem de bir makine vasıtasıyla yapılır. Hav alma makinesinden çıkan halılar ambalaşlanarak kullanıma hazır hale getirilir ve en kısa sürede evinize teslim edilir.

Bursa Safir Halı Yıkama Fabrikası, tecrübeli personeli, yeni teknoloji makine ve ekipmanları ile tüm hizmetlerinde %100 temizlik garantisi sözü verebilmekten gurur duyar.

Halılarınızı yıkatmak için Bursa’nın her yerinden bizi arayabilirsiniz.

Halı Yıkama Fiyatları ve Hizmetler: Detaylı Bir İnceleme

Günümüzde, halılar evlerimizin vazgeçilmez dekorasyon öğeleri arasında yer alırlar. Ancak zamanla kirlenir, lekelenir ve özel [...]

Halının Ömrü Nasıl Uzatılır

Hepimiz biliyoruz ki, mükemmel görünümlerine rağmen, halılar çeşitli kirleticiler için bir yuva gibidir. Uygun temizlik [...]

Ev Temizliğinin Başlangıç Noktası “Halı Yıkama”

Bursa Safir Halı Yıkama’nın endüstriyel yöntemlerle halı yıkama ve özel, hassas halıların yıkanması ile ilgili [...]

Halı Modası

Halı modası üzerine uzman olmasak da her ay yıkadığımız yüzlerce halı sayesinde halı modası konusunda [...]

2024’te halı temizleme hizmeti

Ev halı temizleme hizmeti endüstrisinin önümüzdeki yıllarda önemli bir büyüme yaşaması beklenmektedir. Küresel halı temizleme [...]

Evde Kullanıma Uygun Halı Türleri

Evde kullanım için uygun, malzeme ve dekor bakımından farklı çeşitlihalı türleri vardır. Evinizi dekore etmeye [...]

Pratik Halı Yıkama Hizmeti

Bursa halı yıkama servisi olarak müşterilerimizle halı temizliği konuzundaki tecrübelerimizi paylaşmaktan öutluluk duyuyoruz. Günlük hayatın [...]

Halıların daha uzun ömürlü olması için neler yapılmalı?

Halılar, evlerimizde en çok kullanılan zemin kaplamalarından biridir. Her ne kadar halılar, evlerimize sıcaklık ve [...]