Mükemmel görünümlerine rağmen halılar çeşitli kirler için bir yuva gibidir. Uygun temizlik ve bakım yapılmazsa, çok miktarda toz ve tüy barındırabilirler. Yanlış bakım ve temizlik de halılarınıza ve kilimlerinize zarar verebilir.

Bazı doğal kumaşların (ipek, yün vb.) yüksek basınçlı suya ve bazı kimyasal maddelerle temizlemeye duyarlı olduğunu unutmayın. Bu nedenle doğal halıları ve kilimleri temizlemenin en güvenli ve en etkili yolunu seçmeniz gerekiyor.

Bir şeyi temizlemenin en iyi yolu, her şeyden önce, kirlenmesini önlemektir. Hafif kirleri temizlemek için elektrikli süpürgenin düzenli kullanımı kolay ve güvenlidir.

Tek bir lekenin temizlenmemesi, yayılmasına ve bulaşmasına neden olarak halıda derine inmesine emilmesine yol açar. Bu durum halıya ciddi şekilde zarar verebilir.

Bazen tam lekeyi çıkardığınızı düşündüğünüzde tekrar belirir. Bu sorunu önlemek için lekenin üzerinde birkaç saat deterjanlı bir havlu bırakın. Kirin çoğunu emebilir. Ardından düzenli olarak temizleyin.

Ütü veya saç kurutma makinesi ile lekeleri kurutmaktan kaçının. Bu sadece lekeyi daha da inatçı hale getirir.

Buharlı temizleme, lekeleri çıkarmak için mükemmel bir yoldur. Küflenme durumunda, beyaz kumaşlar için ağartıcı çamaşır suyu veya renkli kumaşları temizlemek için özel deterjanlar kullanabilirsiniz.

Doğru miktarlarda kullanılmazsa temizlik sıvıları zararlı olabilir. Çeşitli temizleyicilerle ilgili üzerinde yazan talimatları ve notları okuyun. Daha fazla doku hasarını önlemek için halıların üzerine dökülen sıvıları en kısa sürede temizlemeniz en iyisidir.

Dökülen sıvılardan (kahve, şarap vb.) kaynaklanan inatçı lekeler olması durumunda temizlemek için leke türüne özel deterjanlar kullanın.

Deterjanınız yoksa, kirli halıyla baş etmenin bir başka yolu su ve sirke karışımıdır.

Elektrikli süpürge halılarınızı temiz tutmanın en kolay yoludur. Mümkün oldukça sık sık süpürün. Yüksek kaliteli elektrikli süpürgeler daha faydalı olabilir. Bunları doğru şekilde kullanın ve uygun şekilde muhafaza edin.

Torbalarını, filtrelerini sık temizleyin. Gerektiğinde halılara zarar vermemesi için en hafif temizlik kimyasallarını kullanın. Daha güvenilir temizleyiciler sadece çok inatçı lekelere karşı kullanılmalıdır. Bununla birlikte, lekelerinizi kendiniz çıkaramazsanız bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Halının Deseni Dokuyanın Gönlünün Resmidir

Her evin, ofisin veya otelin atmosferini önemli ölçüde etkileyen şeylerden biri halılardır. Halılar, mekana sıcaklık, [...]

Bursa’nın En Güvenilir Halı Yıkama Hizmeti: Safir Halı Yıkama

Bursa’da temiz ve sağlıklı bir yaşam alanı oluşturmanın yolu, halılarınızın düzenli olarak temizlenmesinden geçer. Safir [...]

Halıların Dokuma Sanatında Gizlenen Hikayeler

Halılar, insanlık tarihindeki en eski ve değerli el sanatlarından biri olarak öne çıkar. Binlerce yıl [...]

Bursa’da Halı Temizleme: Profesyonel Ellerle Temizlik ve Canlılık

Profesyonel Halı Temizleme Hizmetleri: Bursa’da halı temizleme hizmetleri, uzman ekipler tarafından sağlanan yüksek kaliteli hizmetlerle [...]

Halıların daha uzun ömürlü olması için neler yapılmalı?

Halılar, evlerimizde en çok kullanılan zemin kaplamalarından biridir. Her ne kadar halılar, evlerimize sıcaklık ve [...]

Tüm Yönleriyle Halı Yıkama Hizmeti Veren Firmalar

Halılar evlerimizin en sık kullanılan ve en çok kirletilen eşyalarından biridir. Kir, toz ve diğer [...]

Halı Yıkama Pratik Çözüm

Halılarda meydana gelen mikroorganizma özelliğine sahip akarlar, düzenli halı yıkama temizlik işlemi ile ortadan kaldırılabilir. [...]

Halı Yıkama Hizmetimiz

Günlük temizlik işlemlerinde halılar ilk sırada yer alır. Zamanla halılarda toz ve kir birikimi meydana [...]